2019-2020

 

Türk halk tiyatro geleneğine bağlı olarak oluşan Karagöz oyunu küçük gruplardaki öğrencilerimize tanıtıldı. Hevesli bir şekilde Karagöz ve Hacivat diyaloglarına eşlik eden öğrencilerimiz keyifli anlar yaşadı. Emekli Edebiyat Öğretmeni Hayalci Halil İbrahim Bey, öğrencilerimize geleneği en doğru şekilde aktarabilmek için sahnesini açtı. Bu etkinliğin oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


 

Size yardımcı olan kitaplar sizi en çok düşündüren kitaplardır. (Theodore Parker)
Okulumuz 5,6,7 ve 8. sınıflarca uygulanan kitap okuma saatinde, Ocak ayını en verimli geçirdiğine inandığımız öğrencilere, öğretmenleri tarafından ödülleri verildi. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.


 

“A book is like a garden, carried in the pocket.” Ortaokul öğrencilerimizin kullandığı Highlights Online Kitap Okuma platformunda Ocak ayının en çok kitap okuyan öğrencileri belli oldu.🤗📖
5/A sınıfından
Ayşe Zeynep Naz Karakurt
5/B sınıfından
Aynur Merve Ayvaz
6/A sınıfından
Duygu İpek Özbakır
6/B sınıfından
Anais Fernandez Gomez
7/A sınıfından
Zeynep Aysima Demir
7/B sınıfından
Semra Karakuş
Öğrencilerimizi tebrik ederiz.


 

Türk Kızılay ekibi Mamak şubesi afetlerin neden olabileceği zararların önlenmesi veya en aza indirilmesi amacıyla okulumuzdaki öğretmenlerimize ilkyardım eğitimi verdi ve verilen eğitim sonunda öğretmenlerimiz ilkyardım sertifikalarını aldılar. Daha sonra okulumuz beden eğitimi öğretmenleri öğrendikleri bilgileri öğrencilerimize aktararak öğrencilerimizin bu konuda bilinçlenmesini sağladılar. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


 

Van’ın Bahçesaray ilçesinde çığ düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, ailelerine baş sağlığı diliyoruz.


 

İlk olarak 1960’lı yıllarda görülmeye başlanan Koronavirüs’ün, Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkması nedeniyle, hastalık oldukça merak edilir bir konu oldu. Akciğer hastalığına neden olabilen ve tedavi edilmediğinde ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu gibi hastalıklara yol açan Koronavirüs hakkında Fen Bilgisi Öğretmenimiz Mısra Alıcı öğrencilerimizi bilginlendirdi.


 

Elazığ merkezli gerçekleşen 6.8 şiddetindeki depremde vefat eden vatandaşlarımıza Bilimsel Kolej ailesi olarak Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Kalbimiz de, dualarımız da sizinle geçmiş olsun Elazığ.


 

Sene başından beri yorulan ve emek veren öğrencilerimiz; dönem sonunda yabancı dil, beden eğitimi ve müzik zümrelerince organize edilen partide yorgunluklarını attılar. Öğrencilerimizin yanı sıra öğretmenlerimizin de danslara ve yarışmalara katılımıyla dönem sonu etkinliğimiz daha eğlenceli bir hâl aldı. Emek veren bütün öğretmenlerimize ve katılım sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.


 

Okulumuz öğrencileri bugün, tüm dönem boyunca çalışmalarının meyvesini topladılar. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları çok seviyor ve iyi tatiller diliyoruz.


 

Muammer Şahin Ortaokulu ve Bilimsel Kolej öğrencileri arasında kıran kırana geçen basketbol dostluk maçı yapıldı. Bu maça ev sahipliği yapan Muammer Şahin Ortaokuluna misafirperverliklerinden ve centilmence mücadele eden tüm sporcularımıza teşekkür ederiz.


 

Bilimsel Kolej ve Muammer Şahin Ortaokulu arasında oynanacak “dostluk maçı” yarın Muammer Şahin Ortaokulu spor salonunda yapılacaktır. Maça tüm veliler, öğrenciler, dostlar ve basketbolseverler davetlidir. Bu güzide 2 okulun kıymetli öğrencilerini birlikte izleyelim.
Saat:13.30


 

Bilimsel Kolej’de gelenek bozulmadı. Başarıyı her zaman ödüllendiren Bilimsel Kolej ailesi olarak, hafta sonu gerçekleştirdiğimiz bursluluk sınavına ilgi yoğundu. Adaylarımız Bilimsel Kolej’in burslu öğrencisi olmak için girdiği sınav sonunda, öğretmenlerimiz eşliğinde okulumuzu gezdiler. Bu esnada velilere de okul hakkında bilgilendirme sağlandı.
Bursluluk sınavına katılan tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.


 

“A book is like a garden, carried in the pocket.” Ortaokul öğrencilerimizin kullandığı Highlights Online Kitap Okuma platformunda Aralık ayının en çok kitap okuyan öğrencileri belli oldu.🤗📖
5/A sınıfından Mustafa Alper Işıklı
Ayşe Zeynep Naz Karakurt
Aras Tanrıverdi
5/B sınıfından Yağız Özçelik
Melek Sönmez
Burçin Ece Dibek
6/A sınıfından Duygu İpek Özbakır
Onurhan Emin
Elif Eylül Kalafat
6/B sınıfından Efe Çağlı
Anais Fernandez Gomez
Halit Efe Öztürk
7/A sınıfından Semranur Paçacı
Nur Sena Arıkan
Elif Yıldız
7/B sınıfından Alp Sansal
Eylül Demirel
Mehmet Berkay Oral. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.


 

“Kitapsız yaşamak kör sağır dilsiz yaşamaktır.”

Okulumuz 5, 6, 7. ve 8. sınıflarca uygulanan kitap okuma saatinde Kasım ayını en verimli geçirdiğine inandığımız öğrencilere ders öğretmenleri tarafından ödülleri verildi. Okuyacak sayfanız hiç bitmesin. Tebrikler.


 

Gelişim Üniversitesi Eğitim Uzmanı Nesli Doğan okulumuza gelerek 12. sınıf öğrencilerimizle üniversite sınav sistemini, zaman yönetimini, test tekniklerini ve sınav stratejilerini paylaşarak öğrencilerimize farklı bir bakış açısı kazandırdı kendisine katılımı ve güzel paylaşımları için teşekkür ederiz.


 

Derste öğrendikleri konuları deneyimlemek amacıyla 5. sınıf öğrencilerimiz ile Türkiye’nin 3 bilim merkezinden biri olan Feza Gürsey Bilim Merkezine gidildi. Öğrencilerimiz eğlence ile bilimin iç içe geçtiğini ifade ederken adeta lunaparktaymışçasına coştular. Emeği geçen öğretmenimize teşekkür ederiz.


 

Dönem sonuna doğru yorulan öğrencilerimizin motivasyonunu artırmayı amaçlayan öğretmenlerimizin etkinlikleri devam ediyor. 2019 Aralık ayı sonunda okulumuz beden eğitimi öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirilen Buz Pateni etkinliğinde öğrencilerimiz keyifli anlar yaşamanın yanı sıra sporun eğlenceli türleriyle de tanıştılar. Etkinlikte emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.


 

Bilimsel Kolej olarak eğlenerek öğrenme ve yaparak öğrenmenin en etkili öğrenme türlerinden olduğunun farkındayız. Okulumuz Fen Bilimleri Öğretmeni Mısra Alıcı eşliğinde Tales Fen Müzesine gidildi. Öğrencilerimiz, bu eğlenceli müzeyi gezerek inceleme fırsatı buldular. Öğrencilerimiz müzede Leonardo Da Vinci tarafından yapılan fikir ve buluşlara şahitlik ederek bilimin temellerinin nasıl atıldığını öğrendiler.


 

Bilimsel Kolej olarak gelenekselleştirdiğimiz resim sergilerimizde bu sene “Büyük Buluşmanın 100. Yılında Atatürk ve Başkent” konulu Türkiye çapında düzenlenen Ulusal Resim Sergisi yapıldı. Öğrencilerimiz ve 100 ressamımızın bir sene öncesinden hazırlık yaparak gerçekleştirdiği iş birliği sergimizi renklendirdi. Emeği geçen Sanat Sokağı müdür,sanatkar ve zanatkarlarına, Altındağ Eğitim ve Kültür Başkanlığına, Yozgatlı Eğitimciler Divanına, Mamak Eğitimciler Platformuna, Akdağmadeni Kültür Derneğine, Siber Güvenlik Federasyonuna Başkan ve üyelerine katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.


 

Okulumuzun 11/A sınıfı öğrencilerinden Ata TÜRKMEN satranç branşında 17 yaş Ankara il müsabakalarında 3. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder ve öğrencimizin başarılarının devamını dileriz.


 

Takvimler 27 Aralık 1919’u gösteriyordu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ilk kez Ankara’ya geldi. O gün, tarihin akışı değişti. Ankara, Milli Mücadele’nin merkezi oldu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atıldı.

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yıl dönümünü biz de Bilimsel Kolej ailesi olarak güne yakışır bir coşkuyla kutladık. Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.


 

Ülkemizde üretilen, yetiştirilen ürün ve malların tüketimini arttırmak için her yıl çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Yerli Malı ve Tutum Haftası, 12-18 Aralık’ta kutlanıyor. “Yerli malı, yurdun malı, herkes onu kullanmalı.” denince akılda canlanan o güzel günlerin ve yüzlerdeki tebessümün her daim devam etmesi için Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında okulumuzda da etkinlikler düzenlendi.
Okulumuzda yerli malı ürünler kullanma alışkanlığı kazandırmak amacı ile gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerde renkli anlar yaşandı. Okul yemekhanemizde öğrencilerimizin ve velilerimizin katkılarıyla yöremizin birbirinden güzel ürünleri ve anne elinin değdiği yiyeceklerin oluşturduğu minik ziyafetler yapıldı. Paylaşma duygusunun da büyük rol aldığı etkinlik, öğrencilerimizin hazırladığı hem öğreten hem eğlendiren kısa bir programla sonlandı.Emeği geçen tüm öğrencilerimize ve velileremize teşekkür ederiz.


 

Göktürk Uydusu’nun uzaya fırlatılması anısına okulumuz Bilim Kulübü ve Ana sınıfı öğrencileri ortaklaşa bir etkinlik hazırladı. Bu etkinlik kapsamında okulumuz öğrencileri, Yüce Atatürk’ün Türk gençlerine gösterdiği “İstikbal göklerdedir.” hedefi doğrultusunda uzay ve uzay gelişmeleri hakkında bilgilendirildiler.


 

6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz Tales Matematik Müzesini rehber öğretmen eşliğinde gezerek matematiği soyut olmaktan çıkarıp elle dokunulur, gözle görülür hale getirdiler.


 

Okulumuzda Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlisi tarafından “Siber Suçlar ve İnternetin Güvenli Kullanımı” konulu seminer verildi.
Sunumda,internet kullanımının hayatımızın bir parçası olduğu fakat bu kullanımın yasal sakıncalarını ve internetin fazla kullanılmasının öğrencilerimize zarar verdiği aktarıldı. Öğrencilerimize internet ve akıllı telefon kullanımında onları bekleyen tehlikeler anlatılarak, kişisel bilgiler ve fotoğraflarının kötü niyetli kişilerin eline geçebileceğini, bu konuda dikkatli olmaları gerektiğinin önemi vurgulanıp bilişim sistemlerine genel bakış, güvenli internet kullanımı, sosyal paylaşım siteleri, bilişim sistemleri aracılığı ile işlenen suçlar ve bu suçlara karşı alınabilecek önlemler dile getirildi.
Siber suçlara ilişkin güncel bilgilerin aktarıldığı seminerde siber suçlara zemin hazırlayan durumlar ve siber güvenlik sorunlarını engelleyici önlemler ele alındı. Öğrencilerimize  bu güzel sunum ve paylaşımlar için Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.


 

İletişim, bir sanattır. Söz konusu olan çocuksa bu sanatı daha iyi öğrenmek gerekir. Çünkü çocukla kurulan iletişim ne kadar sağlıklı ise çocuğun ruh sağlığı da o kadar iyi olur. Anne babaların çocukla etkili iletişim kurma becerilerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi için Anasınıfı ve İlkokul velilerimize eğitimci, yazar Nurcan SAZ’ın katılımı ile “Çocukla Etkili İletişim” konulu bir seminer gerçekleştirdik.
Katılımlarından dolayı Nurcan SAZ’a teşekkür ederiz


 

İŞKUR bünyesinde çalışan iş ve meslek danışmanları okulumuzu ziyaret ederek ortaokul ve lise öğrencilerimize meslek seçme aşamaları, mesleklerin ve meslek seçiminin önemi, iş arama becerileri, öz geçmiş hazırlama, mülakat teknikleri gibi önemli konularda faydalı birçok bilgi verdiler. İş ve meslek danışmanlarına teşekkür ederiz


 

En büyük engel sevgisizliktir.
Okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Tuğçe DURMAZ ile Bilişim Teknojileri Öğretmeni Derya GÜZEL duyma engelli bireyler için işaret dili ile 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün önemini anlatan farkındalık çalışması yapmışlardır.


 

En büyük engel sevgisizliktir.
Okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Tuğçe DURMAZ ile Bilişim Teknojileri Öğretmeni Derya GÜZEL duyma engelli bireyler için işaret dili ile 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün önemini anlatan farkındalık çalışması yapmışlardır.


 

24 Kasım her yıl ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanır, geçmiş ve geleceğimizde emeği geçen öğretmenlerimiz sevgiyle anılır. 24 Kasım, 1928 yılında Latin harflerinin 1 Kasım 1928 tarihinde kabulünün ardından Millet Mektepleri’nin açıldığı ve okuma yazma seferberliğinin başladığı gündür. Bugün sadece Millet Mektepleri açılmamış ayrıca Mustafa Kemal Atatürk Başöğretmen olarak kabul edilmiştir. Bu önemli tarih 1981 yılından itibaren her 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir.Başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.


 

Bilimsel Kolej ailesi olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, öğretmenlerimizin yanında olduk. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş, dinamik, fikri ve vicdanı hür nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü kutlu olsun.


 

Okulumuz 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri Atatürk’ü Anma Haftası dolayısıyla sınıf öğretmenleri eşliğinde Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı olan Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Öğretmenleri eşliğinde gittikleri Anıtkabir’de, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıl dönümü için elleriyle yaptıkları çiçekleri ve Atatürk portresini Ulu Önder’in mozolesine bıraktılar. Çocuklar daha sonra Kurtuluş Savaşı Müzesini gezerek Türkiye’nin kurtuluşu ve cumhuriyetin ilanını öğretmenlerinden dinlediler.


 

Yoğun sınav temposunun ardından ara tatil öncesi öğrencilerimiz için görsel sanatlar öğretmeni ve İngilizce zümresi tarafından organize edilen “Kostüm Partisi”nde eğlenceli dakikalar yaşandı. Birbirinden güzel dakikalar geçiren ve partide farklı karakterlere bürünen öğrencilerimiz, kostüm partisine renk kattılar.


 

 

Okuyarak dünyamızı, tarihimizi ve kendimizi keşfederiz. (Daniel J.Boorstin)
Okulumuz 5, 6, 7. ve 8. sınıflarca uygulanan kitap okuma saatinde Ekim ayını en verimli geçirdiğine inandığımız öğrencilere ders öğretmenleri tarafından ödülleri verildi. Okuyacak sayfanız hiç bitmesin. Tebrikler.


 

57 senelik bir ömre; 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap, 1 ülke sığdıran ve “Bir ölüm ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi.” dedirten Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 81. ölüm yıl dönümünde saygı ve sevgi dolu bir program ile yediden yetmişe andık. Bizlere bu günleri armağan eden büyük Atatürk, açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içeriz.


 

Lösemi bir kan hastalığı olup toplumda “Kan Kanseri” olarak bilinmektedir. Lösemi 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklarda daha yaygın olarak görülmektedir ve bu hastalığa her yıl binlerce kişi yakalanmaktadır. Tedavisi çok zor olan bu hastalığa dikkat çekmek ve insanları bilinçlendirmek için her yıl 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olarak belirlenmiştir. Bu tarihler arasında insanlar konuyla ilgili bilinçlendirilmektedir.
Okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Tuğçe DURMAZ 5/B sınıfı ile Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekmiş ve farkındalık yaratmaya çalışmıştır


 

Turşu kurmanın tam zamanı… Ana sınıfı öğrencilerimiz kış hazırlığına başladı ve kendi turşularını hazırladılar.


 

Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sınıfımıza getirdik.
“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk


 

İyilik için harekete geçtik.
Bilimsel Kolej olarak Türk Kızılayının yanındayız. Tüm öğrenci ve velilerimizi sponsoru olduğumuz Türk Halk Müziği konserine bekliyoruz.

Türkiye’nin yardım eli Kızılay!
11 Haziran 1868 tarihinde “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti” adıyla kurulan Kızılay,
1877’de “Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti”,
1923’de “Türkiye Hilaliahmer Cemiyeti”,
1935’te “Türkiye Kızılay Cemiyeti” ve
1947’de “Türkiye Kızılay Derneği” adını almıştır. Kuruluşa “KIZILAY” adını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk vermiştir.
151 yıldır yurdun her köşesine yardım eli uzatan kuruluştur Kızılay. 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası kutlu olsun.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyetinin resmen kurulduğu tarihtir. Ulu Önder Atatürk, diğer bayramlar gibi bu bayramı da gelecek nesillere bir miras olarak bırakmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan bir anayasa değişikliğiyle Türkiyenin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak belirlenmiştir. Bunun 101 pare top atışıyla kutlanması aynı gün meclis tarafından kararlaştırılmıştır. Bizler de yeni Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş günü olan 29 Ekim’i her yıl ülkece coşku içinde kutlamaya devam ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyetimizin kuruluşunu coşkuyla kutladık. Ebediyen kutlanması dileği ile Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutlu olsun

 

Oyuncak müzesi dendiğinde birçoğumuzun aklına çocukluğumuzda oynadığımız o eski oyuncaklar gelmektedir. Türkiye’de birçok müze bulunmakta, fakat oyuncak müzesi birçoğumuzun duymadığı bir müze çeşididir. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi Türkiye!de eşine az rastlanır oyuncak müzelerinden ilki olma özelliğini taşımaktadır. Okulumuz anasınıfı öğrencilerinin içinde bulundukları gelişim düzeyine uygun olarak oyuncak müzesi gezisi düzenlemiştir


Okulumuz Görsel Sanatlar Öğretmeni Esra Bilgin’in düzenlemiş olduğu “Güzel Yazalım” etkinliğinde Kaligraf Burhan Altun eşliğinde öğrenciler hem Kaligrafi Sanatının ne olduğunu öğrendi hem de yazı yazmanın eğlenceli tarafıyla tanıştı. Etkinliğimizde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ortaokulların Fen Bilimleri Dersinin ilk ünitelerinin ‘Uzay, Güneş, Gezegenler’ olmasına dayanarak Bilimsel Kolej öğrencileri derste öğrendiklerini daha ilgi çekici şekilde Öğretmenleri Mısra ALICI eşliğinde Planetaryum ile izleme ve görme şansı yakaladılar..


Milletlerin kültürlerini, medeniyetlerini oluşturan meselelerden biri ortak dil kavramıdır. Konuştuğumuz her kelimenin zihin dünyamızda bir karşılığı vardır. Bu çerçevede konuştuğumuz bugünkü dil, sadece konuşmayı, haberleşmeyi ve birbirimizle etkileşimi sağlamıyor; aynı zamanda bir eyleyiş biçimini, bir iş yapma tarzını da ortaya koyuyor. Atasözlerinden deyişlere, şiirlerden türkülere kadar Türkce’nin her kelimesinde ruhun, işleyişin izleri görülür. İşte tam da özellikle günümüz dünyasında, Türkçenin bu ruh diline her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu belirtmek yerinde olacaktır. Özellikle günümüz teknoloji çağında Türkçe’nin olumsuz anlamda değişime uğraması, gelecek nesiller ve Türkçemiz adına büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Bizlere düşen görev ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı alfabemize sahip çıkmak, doğru konuşmak, doğru yazmak ve bunu toplumumuzda yaygınlaştırmaktır.  Bilimsel Kolej ailesi olarak bu hususta örnek olmak en büyük hedefimizdir. Bu bağlamda okulumuzda pano hazırlanmış ve tiyatro etkinlikleriyle konunun önemine değinilmiştir.


Kültürel ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak, çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek gibi amaçlarla okulumuz tarafından öğrencilerin sinema ile buluşması sağlandı. Öğrencilerimizin yaş düzeylerine uygun olarak İksir isimli film tercih edildi. Bu etkinlik vasıtasıyla öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de okulumuz ile biriktirdikleri güzel anılara bir yenisini daha eklediler.


Bilimsel Kolej öğrencileri arasında yapılan, öğrenci temsilcisi seçimleri organize edilmiştir. Bu bağlamda birçok öğrencimiz seçme ve seçilme haklarını ilk kez kullanmış oldular. Seçim sonuçlarına göre aşağıdaki öğrencilerimiz öğrenci temsilcisi olarak belirlenmiştir:

  1. İlkokul Öğrenci Temsilcisi: Aliye POLAT (4-A Sınıfı)
  2. Ortaokul Öğrenci Temsilcisi: Talha SAY (6-A Sınıfı)
  3. Lise Öğrenci Temsilcisi: Anıl DEMİRHAN (11-C Sınıfı)

 

Hem öğrencilerimizi hem de velilerimizi bilgilendirmek adına anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimizle yaptığımız eğlenceli etkinlikler doğrultusunda sütün önemini vurguladık. Hazırlamış olduğumuz materyaller ile süt sağma aşamalarını gösterip onlardan canlı performans sergilemelerine yardımcı olarak çocuklara okulda süt içmenin önemini eğlenceli, unutulmaz ve eğitici bir yolla başarılı bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Okul müdürümüz Serdar Yurdakul öğrencilere süt dağıtımının ardından yaptığı açıklamada, sütün önemine dikkat çekti ve etkinliğin amacının okul çağı çocuklarında süt tüketiminin özendirilerek tüketimin istenen seviyelere ulaşmasını sağlamak, büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu bu zamanda ebeveynlerinde bilinçlenmesi açısından dikkat çekmek olduğunu belirtti.


Okulumuz ve Action A Okçuluk Kursu iş birliğince eğlenceli bir etkinlik düzenlendi. Bu etkinlik kapsamında okçuluk adına bilinmesi gerekenler anlatılırken öğrencilerimize de ok atışları yaptırıldı. Böylelikle eğlenirken öğrenen öğrencilerimiz ata sporumuz olan okçuluğu tanıma imkanı buldu. Emeği geçen ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.


İlköğretim; okumanın, anlamanın, görmenin ve görebildiğinden anlam çıkarmanın, ders almanın, düşünmenin yani kültür temellerinin atıldığı yerdir. Atatürk’ün dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin temelidir. Çocuklarımızın kişiliklerinin oturmaya başladığı ve hayata dair bilgilerinin önemli bir kısmını edindiği bu yıllar çoğumuzun en güzel yıllarıdır ve çağdaş uygarlık yolunda en büyük engelimiz olan cahilliğin yok edildiği, ortadan kaldırıldığı yer ilköğretim kurumlarıdır. Her yıl eylül ayının üçüncü haftası okuma yazma öğrenmenin sevinci ve mutluluğunun yaşanması için İlköğretim Haftası olarak kutlanmaktayız. Okulumuza bu yıl katılan anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimizin ortaya çıkardıkları etkinlikler ile kutlama programımız daha eğlenceli hale gelmiştir. Tüm öğrenci ve velilerimizin de katılımıyla programda keyifli dakikalar yaşanmıştır


Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
CONTACT US
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio putonius mudako empero brutto populius giten facilisis cursus turpis balocus tredium todo.
Thank You. We will contact you as soon as possible.
Halloween Makeup
$0.0
$29.99
Holiday's coming! Get ready for party with mind-blowing makeup, subscribe to our mailing list to get it for free.
PHZpZGVvIHdpZHRoPSIxMTQwIiBoZWlnaHQ9IjgwMCIgY29udHJvbHM9ImNvbnRyb2xzIiBtdXRlZCBhdXRvcGxheT4gPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cuYmlsaW1zZWxrb2xlai5jb20udHIvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMjIvMDEvU0lOQVYtU09OVUMtT0dSRU5NRS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCIgLz4=
SINAV SONUÇ BELGENİZİ ALMAK İÇİN VE SINAV DEĞERLENDİRMESİ İÇİN
OKULUMUZU ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.