2018-2019

Gelenekselleşen Bilimsel Kolej Bilim Şenliği bu yıl da çok ilgi gördü. Öğrencilerimizin yıl boyunca çeşitli derslerden yaptığı çalışmalar ilgili standlarda sergilendi. Yanmayan el deneyinden fildişi deneylerine kadar çeşitli deneyler de yapıldı. Emeği geçen tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize, bizleri o günde yalnız bırakmayan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Sosyoloji, Geometri, diplomasi dehası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yok olmaya mahkum bırakılmış hatta uçurumun kenarına sürüklenmiş bir ülkeyi kurtaracak kararları ve adımları attığı 19 Mayıs 1919’u emanet ettiği gençleri coşkuyla kutladı. Zeki, çevik ve ahlaklı olmayı ilke edinen gençlerimizin sportif faaliyetleri çerçevesinde şekillenen programda Atatürk’ü anmak adına Gençliğe Hitabe okunurken değişik yörelerden oyunlar da sergilendi. Bir büyük kutlu adımı, ayak seslerinin coşkusu içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adımındaki heybetle kutlayan gençlerimiz, onlara emanet edilen bir medeniyetin farkında olduklarını bir kez daha göstermiş bulundular. “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”mız kutlu olsun.

 Yıl boyu yoğun temposu ile yorulan öğrencilerimize bahar müjdesi olarak dinlenme durağı seçtik: Kapadokya. Ankara’dan Kapadokya’ya uzanan yolda bütün yorgunluklar atıldı. Yapılan Kapadokya gezisi ile öğrencilerimiz bu güzel şehri tanıma fırsatı buldu. Dilekler dilendi, yemekler yenildi, ülkemizin güzelliklerinden biri olan Kapadokya, öğrencilerimizi de kendine hayran bıraktı. Ankara ‘ya dönüşte verilen dondurma molası ile mutlu bir geziyi daha geride bırakmış olduk.

Bilimsel’de tiyatroya sahne açıldı. Bilimsel Kolej öğrencilerinin tiyatro sevgisine dokunmak isteyen Türkçe Öğretmenimiz eşliğinde 27 Nisan saat 14.00’te Muhsin Ertuğrul sahnesinde Adım Adım Tiyatro’ya katılım sağlandı. Yapılan etkinliklerde okulumuz öğrencilerinin tiyatro sevgisine aktif bir şekilde oyun sergilemelerinden aşinayız. Bu sevdalarını pekiştirmek ve bir nebze de olsa eğlenerek öğrenmeleri amacıyla öğrencilerimizin aktif katılım sağladığı bir atölye çalışmasında yer aldık. Güzel fikirlerini sürekli sunarak çalışmayı verimli hale getiren ve katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Türkiye Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda biz de varız!
4-5 Mayıs tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek yarışmada okulumuz öğrencileri de yer alacak. Okulumuzda açılan kulüpte eğitim alan öğrencilerimiz, uçaklarını tasarladı ve simülasyon programları sayesinde uçakları kontrol etmeyi öğrendiler.
Öğrencilerimize yarışmada başarılar dileriz.

“Sanat, uygarlığın imzasıdır.” Birçok sanatçımızın imzası olan görkemli sergiye Özel Bilimsel Kolej ev sahipliği yaptı. Farklı malzemelerden yapılan resimlerin yanında tasarım ürünler de katılımda bulunan sanatseverlere sunuldu. Yoğun ilgi gören sergide öğrencilerimizin emekleri de yer aldı. Katılım sağlayan kıymetli sanatseverlere ve güzel eserlerini bizim bünyemizde sergileyen saygıdeğer sanatçılarımıza teşekkür ederiz.

Okulumuz öğrencileri organik besin üretmek istiyor. Gönüllü öğrenciler eşliğinde oluşturulan geri dönüşüm serasında birbirinden renkli sebze, meyve ve çiçek çeşitleriyle seramız faaliyete geçti. Öğrencilerin kendi tercihleriyle oluşturulan seradaki görsel herkesin ilgi odağı oldu. Emeği geçen öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz

6. Sınıflarımızın “Güneş Sistemi” ünitesini öğrenmesi ile Fen Bilimleri ve Görsel Sanatlar öğretmenimiz el ele vererek öğrencilerimizin “Uzay Köşesi” oluşturmalarına yardımcı oldular. Gerçek boyutları ve renkleri dikkate alınarak yapılan bu proje, öğrencilerimizin ilgi odağı haline gelirken onları eğlenerek öğrenmeye teşvik etti.

“İyilik insanları birbirine bağlayan altın zincirdir.” Kızılay işbirliği ile yapılan Kermes etkinliğinde velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz hep birlikte eğlenceli vakit geçirdiler, eğlenirken yapılan satışlarla toplanan miktar gittikçe arttı. Etkinlikte tuzdan sabuna, hamur işinden tatlıya kadar her şey vardı. Saat 12.00’de Okul müdürümüzün konuşmasıyla başlayan etkinlikten elde edilen miktar tekerlekli sandalye alımı için Kızılay’a bağışlandı. Etkinlikte emeği geçen bütün öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

“Kütüphaneler insanlığın tek güvenilir ve kalıcı olan belleğidir. ” (Arthur Schopenhauer)
Kütüphane Haftası; Türkiye’de 1964 yılından beri Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta kutlanır.
Haftanın amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir.
Kütüphane haftası dolayısıyla Oran Sevgi Yılı Halk Kütüphanesi müdürü İsmail Coşkun,5-6-7. Sınıf öğrencilerimize kütüphane ve okumanın önemi ve yararı hakkında söyleşi yaptı.

Okulumuz Kariyer Günleri kapmasında bu haftaki kariyerimiz “mühendislik”ti. Özellikle sayısal bölümü tercih eden öğrenciler arasında popüler olan mühendislik ve alanları hakkında bilgi edinmek isteyen öğrencilerimizi düşünerek bu haftaki kariyerimizde makine mühendisi Emre Yakak’ı öğrencilerimizin sorularını cevaplandırması adına okulumuzda ağırladık. Sorularına yanıt bulan öğrencilerimizin dikkatlerinden kaçan birkaç detay hakkında da bilgi veren Emre Yakak, mühendisliğe karar vererek hangi mühendisliği seçeceğinden emin olamayan öğrencilerimize de yol gösterici oldu. Kendi alanını gençlerimize tanıtan Emre Yakak’a teşekkür ederiz.

Bu vatan üzerinde sömürge olmadan, bağımsız yaşamamız adına canlar feda eden şehitlerine bu vatanın evlatları çok şey borçludur. Çanakkale’de imkansızlıklar içinde vatanı koruyan şehitlerimizin evlatları olarak borcumuzu ödemek adına daha çok çalışmalı, daha çok üretmeliyiz. 18 Mart 1915’te kazanılan şanlı zaferin, 104. yılında Gazi Mustafa Kemal’i ve şehitlerimizi saygıyla andık.

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi açıldı ve böylelikle bağımsızlığa, hür iradeye bir büyük başarı halkasının eklendiği gündür. Çocuklarımızı yarının büyükleri ve ülkenin umudu olarak gören Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu kutlu günü çocuklara armağan etti. Geleceğin aydınlarını yetiştiren okulumuzda da bu kutlu gün adına yakışır bir şekilde coşkuyla ve çeşitli etkinliklerle kutlandı. Şiirlerle başlayan etkinliğimiz çeşitli dans gösterileri ile devam ederken oratoryo gösterisi ile son buldu.

Okulumuz kariyer günleri kapsamında öğrencilerin en çok merak ettiği mesleklerden olan doktorluğu açıklamak ve soruları yanıtlamak üzere Opt. Dr. Derviş ÖZER’i ağırladık. “Okul, hayat boyu devam etmeli.” sözünü sıklıkla dile getiren Özer’in hayat felsefesini gören okulumuz öğrencilerinin azmi de artmış oldu. Okulumuza gelerek bizleri bilgilendiren, onurlandıran hocamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Okulumuz Beden Eğitimi öğretmenimizin düzenlediği Masa Tenisi Turnuvası sonrasında birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.  Katılım sağlayan ve başarılı olan öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyoruz.

  
Bağımsızlık marşımızın mimari, Mehmet Akif’in en büyük meziyeti, her mısrasını inanarak yazmış olmasındadır. Onun içindir ki İstiklal Marşı, hiçbir babayiğit tarafından benzeri yazılamayan alev gibi bir şiirdir.
Ve yine o yüce yürek ” Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın!” diye akıllarımıza ve bağımsızlığımıza unutulmayacak bir not düşmüştü
Türk’ün hürriyetine dokunulmayacağını ilmek ilmek dokumuştu marşımıza .
Bizler yalnızca 12 Mart ‘ta değil her daim yüreğimizde yanan bağımsızlık ateşiyle tek yürek ve hep bir ağızdan inleteceğiz selamımızı…
Selam olsun sana koca yürekli Akif im
Selam olsun şehitlerime, vatanıma
Kabul ediliş günün kutlu olsun İstiklal Marşı’m…

  
Okulumuz 7.ve 8.sınıflarımızla birlikte 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü ve yaklaşan 18 Mart Şehitler haftası kapsamında 1.ve 2.Meclis, Mehmet Akif’in Evi ve Cebeci Şehitliğe gezi düzenledik. Şehitlikte, Şehit Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta’nın babasıyla karşılaştık. Bilimsel Kolej ailesi olarak piyade üsteğmenimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

  
Okulumuzun öğrencilerinden Ezelsu Yeşilkaya Karatede 1. oldu.Öğrencimizin başarılarının devamını diliyor, gönülden tebrik ediyoruz.

  
“Seçiş hürriyetimizin sınırsız olduğu tek dünya, kitaplar dünyasıdır.”
Okulumuzda düzenli olarak takibi yapılan okuma saatleri sayesinde öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırdık. Bu ay ortaokul öğrencilerimiz arasında “kitap kurtları ” belirledik. Öğrencilerimize hediyelerini ve madalyalarını verdik. Levent Utku Sönmez, Lokman Asaf Gedik, Zeynep Asya Günay, Neslihan Kayra Kabak, Şevval Soylu, Ayşe Berfin Özçelik adlı öğrencilerimizi Bilimsel Kolej ailesi olarak tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

  
Okulumuz 5. sınıflardaki Türkçe dersinde şiir konusunu bitiren öğrencilerimiz için okulumuz Türkçe öğretmeni “Şiir Tınıları” adıyla şiir dinletisi düzenledi. Bu eğlenceli günün mimarı olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

  
Okulumuz 5,6 ve 7.sınıf öğrencilerimizle Sosyal Bilgiler dersinin “İnsanlar, Yerler ve Çevreler” konusu kapsamında Meteoroloji Genel Müdürlüğüne gezi düzenledik. Müzeyi gezerek daha önceki yıllarda kullanılan yağışölçer, nemölçer ve depremölçer gibi aletleri yakından inceleme fırsatı buldular. Ayrıca hava tahmin balonunun havaya atılma anına tanıklık eden öğrencilerimiz Meteorolojinin Sesi radyosunun canlı yayınına konuk oldular.

  
Ankara İtfaiyesi Daire Başkanlığından gelen itfaiye görevlisi tarafından yangın ihtimaline karşı, öğrencilerle beraber yangın tatbikatı yapıldı. Çıkabilecek yangın ihtimallerine karşı öğrenciler bilgilendirildi. Okul bahçesinde yakılan ateş, önce itfaiye görevlisi sonra da öğrencilerimiz tarafından söndürüldü. Tatbikat için Ankara İtfaiyesi Daire Başkanlığına teşekkür ederiz.

  
Kariyer günleri projemiz kapsamında ilk olarak öğrencilerimizin ilgisini çeken ve şu dönemde çok revaçta olan askerlik mesleği ile başladık. 11. ve 12 sınıf öğrencilerimiz için okulumuza Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinden astsubay, teğmen ve üsteğmen rütbesinde olan komutanlarımızı davet ederek, subay ve astsubay öğrenci alımlarında süreç nasıl ilerliyor, nasıl bir eğitim var, avantajları nedir, mesleğin dezavantajları var mıdır gibi birçok önemli konu hakkında bilgilendirerek farkındalık kazanmalarını sağladık. Katkılarından dolayı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine ve ilgilenen tüm personellerine teşekkür ederiz.

  
“İnsanlık, yalanı ve adaletsizliği kılıçla değil, kitapla yenecektir.”
Milli Eğitim Bakanlığı, KOSGEB ve Eylül Fuarcılık iş birliği ile 15-24 Şubat 2018 tarihlerinde ATO Congresium’da düzenlenen 13. Ankara Kitap Fuarı’ndaydık.
Öğrencilerimiz bu etkinlik neticesinde hem kitapların gücünü keşfetme hem de fuarda yer alan birçok yayınla ve yazarla tanışma imkanı buldu.

  
Programlama eğitiminin temel amacı, öğrencilerin birer bilgisayar mühendisi olması değil tam tersine 21. Yüzyılın gerektirdiği en önemli yeteneklerinden olan problem çözme ve analitik düşünme gibi becerilerin arttırılmasıdır. Günümüz çağının, robotların ve teknolojinin çağı olduğunu düşünürsek, programlama eğitimde robotik alışmalar hem derslerin zevkli geçmesi açısından hem de programlamanın etkinliği açısından büyük önem arz etmektedir. Bu noktada Arduino çalışmaları programlamayı öğrenen öğrenciler için yazdıkları koda dokunmasında ve çevrelerinde çalışan makinelerin çalışma mantığını kavrama büyük önem taşımaktadır. Bilimsel Kolej olarak Bilişim derslerinde de Arduino ile programlama çalışmalarına başladık. Bilişim öğretmenimiz Göksu Eda SAKCI’ nın buradaki amacı öğrencilerimize 21. yy becerilerini kazandırmakla birlikte işlerin planlanması, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üreme konusunda öğrencilerimizin gelişim göstermesidir.

6. Sınıflar, Fen Bilimleri dersinde öğrendikleri “Yoğunluk” konusunu, yaptıkları deney ile gözlemleme fırsatı buldular. Mantıklı gelen fakat görülmeden tam olarak anlaşılmayan bu konuyu öğrencilerimiz, öğretmenleri Mısra ALICI ile birlikte eğlenerek öğrendiler.

Sanatçı , aynı zamanda velimiz olan Sayın Tolga ÖZÇELİK , okulumuzda müzik dinletisine katıldı.Ortaokul öğrencilerimiz müzik dinletisi boyunca, çalınan şarkılara eşlik ederek güzel zaman geçirdi. Bu etkinliği düzenleyen okul idaremize ve Müzik öğretmenimiz Sinem DOĞAN’a , etkinliğimize katılımı için  değerli sanatçımız Tolga ÖZÇELİK’e de teşekkür ederiz.

Alfa Gençlik ve Spor Kulübü adına okulumuza gelip izcilikle ilgili bilgilendirme yapan Oymak Başı Mustafa Köşker ve aynı zamanda velimiz olan Lider Yardımcısı Mustafa Saban beylere teşekkür ederiz.

Sosyal Bilgiler dersi kapsamında öğrencilerimizin Anadolu Medeniyetlerine ait eserleri yakından tanıma fırsatı bulması için Anadolu Medeniyetleri Müzesine gezi düzenledik.

Motivasyon arttırımı için “Güne Güzel Başlayın“ etkinliği düzenlendi. Bahar aylarına doğru motivasyonları düşmemesi için hazırlanan güzel bir kahvaltı ve okulumuz öğretmenlerinin eşliğinde verimli sohbet ile güne başlayan öğrencilerimiz daha dinç bir dönem için ihtiyaçları olan enerjiyi depoladılar. Hepsine daha verimli bir dönem dileriz.

Öğrencilerimiz, acil durumlarda, acil müdahale nasıl yapılır, 112 arandığında hangi bilgiler verilmelidir, koruma,bildirme ve kurtarma aşamalarının ne olduğunu, uygulamalı olarak öğrendiler. Bu eğitim için Türk Kızılay’ı Mamak İlk Yardım Eğitim Merkezi’ne teşekkür ederiz.

Her gün yanından geçip gittiğimiz, bazen kafasını okşadığımız, bazen gülümsediğimiz sokak canlarının çoğu zaman daha fazlasına ihtiyaçları oluyor. Kışın ısınabilecekleri bir yuvaya, yazın bir kap suya ve her zaman karınlarını doyurmaya ihtiyaçları var. Yanlarından geçip gitmek yerine vicdanının sesini dinleyerek harekete geçen öğrencilerimiz; Simbiyoz kulübü, Feyza Öztürk ve Muhammet Pekçok eşliğinde Patiliköy’de dostlarımızı ziyaret edip sevgilerini onlarla paylaştılar.Patiliköy Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Sn. Volkan Koç ve ekibine sonsuz teşekkürler.

Sarıkamış Harekâtı 22 Aralık 1914 tarihinde başlayan Türk tarihinin en dramatik olaylarından biridir. Bu anlamlı ve vefa dolu anı yâd etmek için Gazi Üniversitesi Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı saygıdeğer Prof. Dr. Güray KIRPIK Hocamızı okulumuza davet ettik. “Sarıkamış Vefası ” adlı söyleşide Sarıkamış Harekâtı’nın ruhuna ve bu ruhun bilinmeyen yönlerine değinildi. Ayrıca okulumuzda “Sarıkamış Harekâtı” konulu resim,şiir,kompozisyon dalında birinci olan öğrencilerimize hocamızın kitabı, kendisi tarafından ödül olarak verildi. Okulumuzdan ayrılmadan, müdürümüze takdim ettiği Misak-ı Milli Haritası, Fatih Sultan Mehmed Han Ahitnamesi ve Misak-ı Milli Beyannamesi için Sayın Prof. Dr. Güray KIRPIK hocamıza teşekkür ederiz.13-14 Aralık tarihinde ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, Türkiye’nin her yerinden üniversiteler, okullarını tanıttı. 12. sınıf öğrencilerimiz, üniversiteye hazırlandıkları bu maratonda üniversiteleri tanıdılar. Üniversitelerin standlarına gidip broşürlerini alan öğrencilerimiz okullar hakkında bilgi aldı.Öğrencilerimiz İngilizce dersinde öğretmenimiz Elif HASMER eşliğinde “Masterchef” etkinliği yaptılar. Meyve salatalarını, kendilerine verilen sürede yapmaya çalışan öğrencilerimiz hem rekabet ortamı yaşadı hem de İngilizce konuşarak dillerini geliştirdiler.Aile Danışmanı meslek belgeli koç, Kahkaha Yogası eğitmeni olan Şengül Demir okulumuzda kahkaha yogası etkinliği yaptı. Ortaokul okul başkanımız Semranur Paçacı’nın, başkanlık vaadi olan Şengül Demir ile, ortaokul öğrencilerimiz keyifli dakikalar yaşadı. Etkinlikte öğrencilerimizin yanında öğretmenlerimiz de yer aldı. Bu etkinlik ve samimiyeti için Şengül Demir’e teşekkür ederiz.Acil durumlarda izleyici olmamak, ilk müdahalede neler yapılacağını öğrenmek için, okulumuzda ilk yardım semineri yapıldı. Türk Kızılayı tarafından verilen seminerde, öğrencilerimiz uygulamalı olarak, acil durumlarda neler yapılacağını öğrendiler. Hayat kurtarmak adına alınan ilk yardım bilgileri ile Bilimsel Kolej öğrencilerimiz bilinçlendi. Bu eğitim Türk Kızılay’ı Mamak İlk yardım eğitim merkezi tarafından verilmiştir.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Simülasyon Merkezi’ne gezi düzenlendi. Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, depremden önce, deprem esnasında ve sonrasında ne yapmaları gerektiğini uygulamalı olarak öğrendiler.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü, günün anlam ve önemine uygun bir şekilde kutlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ile başlayan törenimizde skeçler, öğrenci korosu, oratoryo gösterisi sergilendi. Özel Ankara Bilimsel Kolej öğretmenleri tarafından müzik öğretmeni Sinem DOĞAN eşliğinde “Benim adım öğretmen” ve “Öğretmen Marşı” seslendirildi.Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Doç. Dr. Yasin UZUNTARLA, okulumuz ortaokul ve lise öğrencilerine organ bağışı hakkında seminer verdi. Öğrencilerimiz tüm sorularının cevaplarını bulup bu konuda bilinçlendiler. Doktorumuza teşekkür ederiz.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 80. yılında saygıyla anıldı. Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlandığı saat olan 09:05’te çalınan siren sesleriyle başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. Programımızda şiirler, müzik öğretmenimizin lise öğrencilerimizle oluşturduğu koro, edebiyat öğretmenlerimizin hem ortaokul hem de lise grubu öğrencilerimizle yaptıkları sinematografi ve oratoryo gösterileri yer aldı. Aramızdan ayrılışının 80. yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, sevgiyle ve özlemle anıyoruz.Öğrencimiz Denizli’de düzenlenen ‘İller Arası Murat Eşsiz Karate Ligi’nde 1. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, öğrencilerimizin oluşturduğu koro, halk dansları ve oratoryo gösterileriyle renklendi. Öğretmenlerimiz ve velilerimizin de katılımıyla bayramımız coşkuyla kutlandı.Okulumuz öğrencileri, Fen Bilgisi öğretmenleri Arzu AKKAYA ve Mısra ALICI ile birlikte Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’ne araştırma ve inceleme gezisi düzenledi. Planetaryum Kozmik macera filminden ve gezegen sunumlarından sonra öğrencilerimiz ilgili sorularına cevaplar buldu.Kulübümüzde yer alan öğrencilerimizle birlikte atık maddelerden yapılan yemlik ve suluklar sayesinde öğrencilerimize hayvan sevgisinin ve yardımlaşma becerisinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Bu projede yer alan Simbiyoz kulubü öğretmenlerimize, Fatoş ATALAY, Metin YARDIMCI ve Feyza ÖZTÜRK, teşekkür ederiz.6-B sınıf öğrencilerimizin Destek ve Hareket Sistemi ünitesinde Fen Bilimleri öğretmenimiz Mısra ALICI’nın ve Görsel Sanatlar öğretmenimiz Esra BİLGİN’in yönlendirmesiyle yapmış oldukları etkinlikten görüntüler…Okulumuzun Görsel Sanatlar öğretmeni Esra Bilgin’in, 10C sınıfı öğrencilerimizle seçmeli görsel sanatlar dersinde, büyük çaba sarf ederek yapmış oldukları duvar boyama etkinliği. Öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.Ortaokul öğrencileri Fen Bilimleri dersini çok seviyor çünkü derslerinde oyunlar oynuyor, gözlemler yapıyor ve dersin içinde aktif rol alıyor. 6.Sınıf öğrencileri Güneş Sistemi ve Gezegenler konusunu öğretmenleri Mısra ALICI ile birlikte oyunlarla ve akıllı uygulamalarla gözlemleyerek öğrendiler.


Ankara Özel Bilimsel Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencilerinin Biyoloji öğretmeni Fatoş ATALAY danışmanlığında “BIOWORLD” etkinlikleri kapsamında hazırladıkları yaprak koleksiyonu 2. Katta sergilenmiştir. Okulumuz öğrencileri, topladıkları yaprakların ait olduğu ağaçların Latince tür isimlerini, çerçevelerin altına asarak büyük merak uyandırdı.

Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
CONTACT US
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio putonius mudako empero brutto populius giten facilisis cursus turpis balocus tredium todo.
Thank You. We will contact you as soon as possible.
Halloween Makeup
$0.0
$29.99
Holiday's coming! Get ready for party with mind-blowing makeup, subscribe to our mailing list to get it for free.
PHZpZGVvIHdpZHRoPSIxMTQwIiBoZWlnaHQ9IjgwMCIgY29udHJvbHM9ImNvbnRyb2xzIiBtdXRlZCBhdXRvcGxheT4gPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cuYmlsaW1zZWxrb2xlai5jb20udHIvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMjIvMDEvU0lOQVYtU09OVUMtT0dSRU5NRS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCIgLz4=
SINAV SONUÇ BELGENİZİ ALMAK İÇİN VE SINAV DEĞERLENDİRMESİ İÇİN
OKULUMUZU ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.