2017-2018

Bilimsel Kolej İftar Yemeği Düzenledi

Bilimsel Kolej olarak düzenlemiş olduğumuz iftar yemeğimize katılmış olan  “Yozgatlı Eğitimciler Divanı ” nın değerli üyelerine, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Cemal BÜYÜKER’ e, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL’ e, Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlhan ERANIL’ a ve çevre okullarımızın müdür, müdür yardımcısı, öğretmenlerine teşrifleri için teşekkür ediyoruz.

ÖZEL BİLİMSEL ORTAOKULU  2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE SONU RESİM, BİLİM SERGİSİ VE YABANCI DİL ETKİNLİĞİ

Okulumuz Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin resim çalışmaları, bilim ve yabancı dil etkinlikleri 30.05.2018 Çarşamba günü sergilendi. Önce resim sergisi, davetliler ve velilerimizin katılımı ile açıldı. Daha sonra ortaokul fen bilimleri sergisinde öğrencilerimizin yıl boyunca yaptıkları çalışmalar sergilendi. Deneyler yapıldı. Anadolu Lisesi öğrencilerimiz kimya ve biyoloji alanlarında yaptıkları çalışmaları, hazırladıkları deneyleri sergilediler. Misafirler ve veliler ilginç çalışma ve deneyleri ilgi ile izlediler.

Ortaokul öğrencilerimiz İngilizce ve İspanyolca dillerinde hazırladıkları çalışmaları sergilediler.

Okul Futbol Takımımız

Okul futbol takımımızı turnuvalarda göstermiş olduğu başarılardan dolayı tebrik ederiz.

 

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Bilimsel Kolej öğrencileri 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’ nı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır şekilde çoşku ile kutladı

 

 Psikolog Semineri

Okulumuz öğrencilerine 14.05.2018 Pazartesi günü Klinik Psikolog Sezin Başbuğ tarafından “İnternet Bağımlılığına Bakış, Anne-Baba Yaklaşımları, Tetikleyicileri ve Olası Çözüm Önerileri” konulu seminer verildi. Öğrencilerimiz konusu güncel olan semineri ilgi ile izlediler.

 

Okul Basketbol Takımı

Okulumuz Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan basketbol takımımızı turnuvalarda göstermiş olduğu başarılardan dolayı kutlarız. Başarılarının devamını dileriz.

 

 

Mezuniyet Töreni 

Okulumuz ortaokul ve ortaöğretim kademeleri, ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşıyor. Düzenlediğimiz mezuniyet töreni, hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için renkli anlara sahne oldu. Bütün gençlerimize gelecek hayatlarında başarı ve mutluluklar diliyoruz.

 


Mezun Öğrencilerimiz İle Anıtkabir Ziyareti
Okullarımız 8. ve 12. sınıf mezun öğrencileri , okul müdürümüz Reşat Tüysüz ve bir grup öğretmenleri ile birlikte 10.05.2018 Perşembe günü Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz mezun olmanın gurur ve sevinçlerini Ataları ile paylaştılar.


Kick boks Birincisi Öğrencimiz
Okulumuz Anadolu Lisesi 9B sınıfı öğrenci Zafer Erbaş Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği Ankara Şampiyonası Kick boks yarışmasında birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz

Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti

Anadolu Lisesi 10. ve 11. sınıf öğrencilerimizle 75.Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ettik. Öğrencilerimiz burada yaşlı kişilerle keyifli sohbetler etti.

Altınköy Gezisi

Ortaokul 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizle yaşayan bir açık hava müzesi olan Altınköy’ de keyifli saatler geçirdik.
Öğrencilerimiz burada 100 yıl öncesinin köy hayatını görme fırsatı buldu; sütün fabrikada üretilmediğini, patlıcanın ağaçtan koparılmadığını, elmanın toprakta yetişmediğini, yumurtanın tavuktan çıktığını, ekmeğin undan, unun buğdaydan yapıldığını öğrendiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğin mimari çocuklarımıza hediye edilen özel bir bayramdır.
Okulumuzda da bu özel gün en anlamlı şekilde öğrencilerimizin hazırladığı gösteriler eşliğinde kutlanmıştır.
Çocuktan Al Haberi programının miniği Efe Koçyiğit’te bugünde bizimle birlikte olmuştur.

MTA Tabiat Tarihi Müze’si Gezisi

Okulumuz Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencileri ile MTA Tabiat Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ettik.
MTA Tabiat Tarihi Müzesi, bugüne kadar yapılmış olan jeolojik, minerolojik, paleontolojik, araştırma ve çalışmaların yanı sıra bilimsel ve teknik araştırmalar sonucu toplanan materyallerin sergilendiği bir müzedir. Öğrencilerimiz burada M.Ö 1000. yılın ikinci yarısında yaşamış Maraş filinin iskeletini, 193 milyon yıl önce yaşamış dev bir mürekkep balığı fosilini, 25.000 yıl önce Manisa’da yaşamış insanların fosil ayak izlerini gözlemlemiştir.
Etobur dinozorlar, omurgalı-omurgasız canlı fosilleri, yeryüzüne düşmüş olan gök taşı ve meteorları inceleme fırsatı bulmuş, tüm materyallerden bilimsel anlamda faydalanmıştır.

Ankara Etnografya ve Resim Heykel Müze’si Gezisi

Okulumuz sanat kulübü öğrencilerimiz 10.04.2018 Salı günü Ankara Etnografya ve Resim Heykel Müze’sini gezdiler. Öğrencilerimiz Resim Heykel Müzesinde; resim, baskı, fotoğraf, video, seramik teknikleriyle hazırlanmış birçok sanat eserini görme ve bu etkinlik kapsamında birbirinden güzel sanat eserlerinin yer aldığı zengin ortamda resim yapma fırsatını elde ettiler.

 

 

 

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Ziyareti

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney okulumuzu ziyaret etti. Bu nazik ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

Özel Bilimsel Okulları

 

 

 

 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi

19.03.2018 tarihinde okulumuzda düzenlenen programda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi kutlandı, şehitlerimiz rahmetle ve minnetle anıldı. Akabinde okul müdürümüz Reşat Tüysüz ve okulumuz öğrencileri ile Cebeci Askeri Şehitliği ziyaret edildi. Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle andılar.

 

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Konferansı

Okulumuzda; 07.03.2018 Çarşamba günü İstiklal Marşı’nın anlam ve önemi konusunda Ankara Üniversitesi Dil – Tarih ve Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurullah Çetin tarafından konferans verildi. Öğrencilerimiz konferansı ilgi ile izlediler.

Sivil Savunma Günü

Sivil Savunma Günü nedeniyle 28.02.2018 Çarşamba okulumuzda etkinlikler yapıldı. Boşaltma ve yangın tatbikatlarıyla öğrencilerimize tehlike anında nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda bilgi verildi. Öğrencilerimiz sivil savunma konusunda bilinçlendirildiler.

 

12. Ankara Kitap Fuarı Gezisi

Okulumuz Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Ankara Kitap Fuarı’nı 19.02.2018  Pazartesi günü ziyaret etti. Yayınevlerinin stantlarını gezen ve kitapları inceleyen öğrencilerimiz çok keyif aldılar. Ülkemiz yayın hayatına ilgi duyan öğrencilerimiz ile gurur duyduk.

 

Kocaeli Minikler Karate 1.’si Öğrencimiz

Okulumuz 6/A sınıfı öğrencisi  Ezel Su YEŞİLKAYA Kocaeli’de yapılan Minikler Karate yarışmasında 1. olmuştur. Öğrencimizi  tebrik eder başarılarının devamını  dileriz.

 

 

 

 

ODTÜ Tanıtım Gezisi

Okulumuz 11. ve 12. sınıf öğrencilerine kimya öğretmeni Feyza Öztürk, Rehber öğretmen Sema Nur Şahin, Felsefe öğretmeni Selda Kırışak rehberliğinde 28 Aralık 2017 Perşembe günü Ortadoğu Teknik Üniversitesine tanıtım gezisi düzenlenmiştir.

Yurdumuzun kurtarıcısı, devletimizin kurucusu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98. yıldönümü okulumuzda yapılan törenle kutlandı. Öğrencilerimiz tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, şiirler okundu.
  Okulumuz müzik öğretmeni Caner Özcan tarafından hazırlanan halkoyunları seğmen ekibinin gösterisi beğeni topladı.

Minikler Karate Şampiyonası

Okulumuz 6A sınıfı öğrenci Ezel Su Yeşilkaya Aksaray’da yapılan Minikler Karate Şampiyonasında 1. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

Ali Kuşçu Gözlem Evi Gezisi

Okulumuz 10. sınıf öğrencileri, Fizik öğretmeni Havva Sibel Kurt ile birlikte 08.12.2017 Cuma Mamak Ali Kuşçu Gözlem Evine araştırma ve inceleme gezisi düzenledi. Öğrencilerimiz gezegenler, kara delik, sicim teorisi gibi astronomi konularında inceleme yaptılar.

Yozgatlı İş Adamları Yönetici ve Üyeleri ile Bürokratların Okulumuzu Ziyaretleri

2 Aralık 2017 Cumartesi günü Ankara Yozgatlı İş Adamları yönetici ve üyeleri ile bürokratlardan oluşan heyet okulumuzu ziyaret ettiler. İnteraktif (akıllı) tahtaların kullanıldığı sınıflarımızda öğrenci sıralarına oturarak okulumuzun eğitim ve öğretimi konusunda bilgi aldılar, öğrencilik günlerini hatırladılar. Spor salonunda masa tenisi, badminton oynayarak okulumuza renk kattılar. Okulumuzu ziyaret eden Yozgatlı iş adamlarına teşekkür ederiz.

24 Kasım Öğretmenler Günü Töreni

Millet mekteplerimizin açılmasının ve Atatürk’e başöğretmenlik verilmesinin 89. yıl dönümü olan öğretmenler günü okulumuzda günün anlam ve önemine uygun olarak kutlandı. Sinevizyon gösterisi ile Cumhuriyetimizin eğitim tarihi duygusal bir şekilde izlendi. Günün anlamına uygun şiir ve konuşmalardan sonra Bilimsel Okulları müdürü ve öğretmenleri “Öğretmen Marşı’nı” okudular. Öğretmenler gününde okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin kaynaşmaları güzel bir tablo oluşturdu.

 

Anadolu Lisesi Basket Turnuvası

Okulumuz Anadolu Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen basket turnuvaları sonucunda 11-A sınıfı birinci, 9-C sınıfı ikinci olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Devletimizin kurucusu, milletimizin kurtarıcısı, liderimiz büyük önder Atatürk’ün vefatının 79. yıl dönümü okulumuzda öğrenci, öğretmen ve velilerimizin katılımıyla yapılan tören eşliğinde anıldı.

Törende öğrencilerimiz Atasına bağlılığını ve sevgisini hazırladıkları program ile kanıtladılar.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi İnceleme Gezisi

Okulumuz 12B (TM) sınıfı öğrencileri ile Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi’ne Rehberlik Servisi Semanur Şahin, Türk Dili Edebiyatı Nisa Çetin öğretmenlerimiz ile meslek ve üniversite tanıtımı kapsamında inceleme gezisi düzenlenmiştir.  Öğrencilerimiz Fakülte bölümlerini incelemişler ve Prof. Dr. Nurullah Çetin’in dersine katılmışlardır.

 

Anadolu Medeniyetler  ve Rahmi Koç Müzesi

5,6 ve 7. sınıf öğrencilerimizle Anadolu Medeniyetler Müzesi ve Rahmi Koç Müzesi gezisi yapıldı.
Bu gezi öğrencilerimiz için insanlık tarihinin en eski günlerinden günümüze kadar gelen bir yolculuk oldu.
Eğlenceli ve verimli bir gezi olduğuna inanıyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımıyla büyük bir coşku ile kutlandı.

 

29 Ekim Kutlaması (27.10.2017)

Özel Bilimsel Okulları olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıklarımızı tamamladık. Öğrencilerimiz heyecan ile panolarımızı hazırladı. Cumhuriyetimizin 94. Yılı anısına 27.10.2017 Ankara Üniversitesi Dil – Tarih ve Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurullah Çetin’in katılımıyla öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize konferans düzenlenmiştir.

Veli Tanışma Toplantısı

14.10.2017 Cumartesi günü saat 10.00’da Bilimsel Ortaokulu 6-7-8. sınıf ve Anadolu Lisesi 11-12. sınıf velilerimiz ile sene başı tanışma toplantısı düzenlenmiştir.
Ayrıca toplantıda 8-12. sınıf velilerimize sınav sistemleri ve sınav kaygısı konularında seminer çalışması yapılmıştır. Toplantı verimli bir şekilde geçmiş ve sona ermiştir.

Okul Meclisi ve Demokrasi Eğitimi

Okul meclisi ve Demokrasi eğitimi kapsamında okullarımızda öğrenci başkanlığı seçimi yapılmıştır. Seçim sürecinde başkan adayları özgürce propaganda çalışmaları yaptı. Yapılan seçimler sonucunda Ortaokul 5A sınıfından Zafer Bahadır Çetin, Anadolu Lisesi 11A sınıfından Eren Musa Demir kazanmıştır.

 

Veli Tanışma Toplantısı

07.10.2017 Cumartesi günü saat 10.00’da ortaokul 5. sınıf, Anadolu Lisesi 9 ve 10. sınıf velilerimizin yoğun katılımı ile tanışma toplantısı yapılmıştır. Toplantıda okul müdürümüz Reşat Tüysüz okullarımız hakkında bilgiler vermiş, eğitim-öğretim çalışmalarımız hakkında açıklamalarda bulunmuştur. Toplantı verimli bir şekilde sona ermiştir.

 

Ankara Üniversitesi Tübitak Bilim Şenliği

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesinde düzenlediği TÜBİTAK destekli bilim şenliğine okulumuz 7,8 ve 11. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte katıldı. Projeleri inceleyen öğrencilerimiz, projeleri hazırlayan öğrenci, öğretmen ve akademisyenler ile görüşüp fikir alışverişi yapma olanağı buldular.

26 Eylül Dil Bayramını Kutladık

26 Eylül Dil Bayramı Edebiyat öğretmeni Nisa Çetin yönetiminde öğrencilerimizin katılımları ile kutlandı. Karamanoğlu Mehmet Bey’in Türkçeyi resmi dil ilan etmesinin 740. yıl dönümü nedeni ile Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ayfer Yılmaz tarafından Türkçenin ve günün anlam ve önemi ile ilgili seminer verdi. Öğrencilerimiz şiir ve konuşmalar yaptı. Programımızı en verimli halde tamamladık.

2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı tüm Türkiye’de ve okulumuzda 18 Eylül Pazartesi günü başladı. Bu Eğitim-Öğretim yılı bizim için ayrı bir önem taşıyor. 18 Eylül okulumuzun da  ilk ders başı yaptığı gündür. 18 Eylül’de idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz heyecan ile okulumuzun açılışında yerlerini aldılar. Güzel bir tören ile okulumuz yeni eğitim-öğretim yılına başladı.

Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
CONTACT US
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio putonius mudako empero brutto populius giten facilisis cursus turpis balocus tredium todo.
Thank You. We will contact you as soon as possible.
Halloween Makeup
$0.0
$29.99
Holiday's coming! Get ready for party with mind-blowing makeup, subscribe to our mailing list to get it for free.
PHZpZGVvIHdpZHRoPSIxMTQwIiBoZWlnaHQ9IjgwMCIgY29udHJvbHM9ImNvbnRyb2xzIiBtdXRlZCBhdXRvcGxheT4gPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cuYmlsaW1zZWxrb2xlai5jb20udHIvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMjIvMDEvU0lOQVYtU09OVUMtT0dSRU5NRS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCIgLz4=
SINAV SONUÇ BELGENİZİ ALMAK İÇİN VE SINAV DEĞERLENDİRMESİ İÇİN
OKULUMUZU ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.