“Hayat Paylaşınca Güzel” Projemiz

"HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL" PROJEMİZ

“Birbirini yiyenler, bölüşemez bir dağı,

Birbirini sevenler, paylaşırlar bir dalı.”

Özel Bilimsel Koleji ailesi paylaşmayı, yardımlaşmayı yaşam biçimi olarak benimsemiş, sorumluklarını bilen, öğrenmekten ve öğretmekten keyif alan, evrensel değerlere sahip, akademik alanda olduğu kadar sosyal alanda da donanımlı bireyler yetiştirmeyi ekol haline getirmiş saygıdeğer bir kurumdur.

Bilimsel Koleji öğrencileri dürüst, inceleyen, sorgulayan, sağlam karakterli, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşünceleriyle birlikte başkalarının düşünce ve haklarına her daim saygı gösteren, vatan sevgisini ön planda tutan mutlu, özgüven sahibi en önemlisi paylaşmanın önemini bilip bu konuda ellerinden gelen her türlü desteği gösteren erdemli gençlerdir. Bu gençlere yol gösteren okul müdürümüz Serdar Yurdakul paylaşmanın önemi ile ilgili sözlerini şöyle ifade etmiştir: “Yardımlaşma ve paylaşma toplumun refah düzeyinin gelişmesine destek olur. Bu gelişmede ön planda olan yardımlaşma gençlere ışık tutar. Özellikle çocuklarımıza paylaşmayı öğretmek, gelecekteki nesillerin yani dünya geleceğinin önünü açar. Huzurlu, dengeli, mutlu bireyler sayısının artmasına yardımcı olduğundan gençlerimizin ve her daim genç kalacak olan bireylerin zihninde vereceğimiz eğitimin temel konusu ‘Paylaşmayı öğrenmek ve öğretmek’ olmalıdır” diyerek sözlerini tamamlamıştır.

Yani yaşadığımız hayatı değerli kılmak için unutmayalım ki, paylaşmak mutluluktur… Paylaşmak ortak sevinç ve yüzümüze yansıyan tebessümdür. Bu proje kapsamında öğrenciler okul idaresi, öğretmenleri ve velilerinin de desteğiyle dönem içerisinde çeşitli faaliyetlerde bulunacaklardır ve bu faaliyetler okul web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşılacaktır.

VAN İLİNDEKİ KARDEŞ OKULLARIMIZA YARDIM KAMPANYASI

Evrensel değerlere sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş, yaratıcı, araştırmacı öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Özel Bilimsel Koleji öğrencileri tarafından “Hayat paylaşınca güzel…” adlı bir proje hazırlandı.

Proje kapsamında Bilimsel Koleji’nin Müdürü Serdar Yurdakul Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; eğitim ve öğretim için her türlü fırsatın sağlandığı, geleceğe hazır, bilgili, becerikli, yaratıcı, girişken, dünyaya uyumlu ve iyi ahlaka sahip, erdemli öğrenciler yetiştirerek, bulunduğu çevrede önde gelen, tercih edilen bir eğitim kurumu olduklarını dile getirdi. Yurdakul, Bilimsel Koleji öğrencilerini aktif hale getirmek ve öğrencilere toplumsal hayatta üzerlerine düşen görev bilincini aşılamak adına bu tür projelerin onlar için yararlı olacağını söyledi. Bu doğrultuda belirlenen kitaplar kardeş okullara umut olmak adına   yola çıkarıldı.
Kitaplar dünyaya açılan pencerelerdir. Bizler arkadaşlığı, barışı, sevgiyi, dürüstlüğü ve bunun gibi birçok değeri kitaplardan öğreniriz. Her kitap aslında bir dünyadır. Gelecekte sağlam nesil yetiştirerek onları yarınların umudu yapmamız ve öğrenim sürecimizdeki bilgi birikimlerini en üst kültür seviyesine yükseltmemiz işte bu kitaplar sayesinde olacaktır. Bu yüzden yardımlaşmanın zamanı ve mekânı yoktur. Bilimsel ailesi olarak elimizden gelen desteği kendi imkânlarımız doğrultusunda yapmaktayız. Bunun önemi asla küçümsenemez ve karşılığında bir beklenti olamaz. Proje kapsamında hazırlanan bu kitapların gideceği yer okulumuz Matematik Öğretmeni Yağmur Haktanır tarafından belirlenerek, müdürüz ve müdür yardımcılarımızın da büyük desteği ile Van ili Çaldıran ilçesi Erginler İlkokulu- Ortaokulu ve Van ili İpekyolu ilçesi Makbule Küçükçalık İlkokulu’na gönderilmiştir. Sevgi paylaştıkça çoğalır, gönderdiğimiz her kitap sevginin birer sembolüdür. Eğitimde uzmanlaşmış, başarı odaklı çalışma sistemi ile ilerleyen ve bu konuda emeklerini bizden ayırmayan tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

TÜRK KIZILAY'INA BİR UMUT DA BİZDEN

Umut olmayan yerde girişimcilik de olmaz!     
Samuel Johnson

Girişimci sözcüğü genel olarak yeni bir iş için girişimde bulunan kişi anlamında kullanılır. Girişimci, toplumun ihtiyacı olan bir mal ya da hizmeti bulup üretilmesine öncülük eder. Girişimciliği geliştirmek amacıyla her yıl mart ayının ilk haftası Girişimcilik Haftası olarak okullarımızda kutlanılarak “Gelişimin temeli girişimdir” sloganıyla girişimciliğin önemi öğrencilerimize vurgulanır.

Girişimcilik Haftasının amacı; İş dünyasında gençleri girişimciliğe özendirmek ve ülkemizin ihtiyacı olan ekonomik anlamda kendini gösterebilecek kabiliyete sahip girişimcilere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunun farkında olarak, girişimciliğin yenilikçilik – yaratıcılık performansını daha çok öne çıkarmak ve bu sürece katkıda bulunmaktır. Girişimci ileriyi görebilen, gelişmeleri izleyen, risk alabilen ve düşüncesini geliştirmeye çalışan kişidir. Ülkemiz genç bir nüfusa sahiptir. Önemli olan gençlerin gücünü bu yönde harekete geçirebilmektir. Girişimciliği sağlayan etkenlerin başında kişinin cesaretlendirilmesi ve desteklenmesi gelir. İçinde bulunulan haftada bu değerler vurgulanmakta, öğrencilerimizin sosyal bilinci uyandırılmaktadır.

Özel Bilimsel Kolej olarak Girişimcilik Haftası dolayısıyla Türk Kızılayı ile birlikte “Bir Umut Da Bizden” projesiyle okulumuzda bir kermes düzenleyerek toplumsal farkındalık adına bir etkinlik gerçekleştirecektir. Etkinlik kapsamında kendi el emeklerini satışa sunan öğrencilerimizden desteğini esirgemeyen okul müdürümüz, elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi bir aileye tekerlekli sandalye almak için bu kermesi açacaklarını ve öğrencilerimiz tarafından bu kapsamda yapılacak daha çok projelerinin olduğunu belirtti. Proje kapsamında açıklama yapan öğrenciler, “kermeste bulunan tüm ürünleri arkadaşlarımızla ve öğretmenlerimizin desteğiyle yardımlaşarak yapacaklarını ve bu proje ile amaçlarının, elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi bir ailenin yüzünü güldürmek olduğunu belirttiler. Böylece yapılan bu tür aktivitelerden hem okulumuz hem de okulun yapı taşları olan öğrencilerimizin gelecekteki sosyal sorumluluklarının farkındalığı adına önemli bir adım atmış olmaktayız.

Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
CONTACT US
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio putonius mudako empero brutto populius giten facilisis cursus turpis balocus tredium todo.
Thank You. We will contact you as soon as possible.
Halloween Makeup
$0.0
$29.99
Holiday's coming! Get ready for party with mind-blowing makeup, subscribe to our mailing list to get it for free.
PHZpZGVvIHdpZHRoPSIxMTQwIiBoZWlnaHQ9IjgwMCIgY29udHJvbHM9ImNvbnRyb2xzIiBtdXRlZCBhdXRvcGxheT4gPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cuYmlsaW1zZWxrb2xlai5jb20udHIvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMjIvMDEvU0lOQVYtU09OVUMtT0dSRU5NRS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCIgLz4=
SINAV SONUÇ BELGENİZİ ALMAK İÇİN VE SINAV DEĞERLENDİRMESİ İÇİN
OKULUMUZU ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.