Kariyer Günleri

"KARİYER GÜNLERİ" PROJEMİZ

 Kariyer Planı Nedir?

İş hayatında bir başarı noktasına ulaşmak istemek ve bu başarıya ulaşmak için gösterilen çabaların tümüne kariyer denilmektedir.

Kariyer planlama ise iş hayatında istenilen başarıya ulaşabilmek için izlenmesi gereken yolların belirlenmesidir. Bu süreçte ise mesleki eğitim ve bu eğitime ek olarak alınan eğitimlerin göz önüne alınarak planlama yapılması istenilen başarıya ulaşma yolunda yardımcı olacaktır. Hedefleri gerçekçi düzeyde tutarak planlamanın yapılması kişinin doğru yolda olduğunu göstermektedir. Kariyer hedefleri kariyer planında bulunması gereken dönüm noktaları vardır. Kişinin kendi özelliklerini ve almış olduğu eğitimleri göz önünde bulundurarak ilk adım olan kariyer planını yapması son derece önemlidir. Belirlenen hedefe ulaşmak ve istenilen sürede istenilen başarıyı elde edebilmek için çizilen bu yol kariyer planı olarak değerlendirilmektedir.

Kariyerinizin ilgi alanlarınıza, yeteneklerinize, işle ilgili değerlere ve kişilik yapınıza uygun olması gerekir.

Kariyer planlama sürecinde yapacağınız ilk iş, kendiniz hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmektir Ben kimim? Sorusuna cevap aramak gerekir.  Kapsamlı bir öz değerlendirme yaparak yeni keşfedeceğiniz birçok yönünüz olduğunu göreceksiniz.

Kişinin güçlü yönlerini bilmesi ve bu yönler üzerinde arttırıcı şekilde çalışması, zayıf yönlerini belirleyerek zayıflıklarını da azaltma yönünde çalışması gerekmektedir.

Kendini tanıma sürecini tamamlayan kişi kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaşmış olacaktır. Planlama sürecinde en önemli konu budur

23 yıllık eğitimci kimliğimiz ile tecrübelerimizden ve iyi yerlere taşıdığımız öğrencilerimizden yola çıktığımız bu proje ile Bilimsel Kolej ailesi olarak hızlı değişimin yaşandığı çağımızda , geri kalmamak ve öncü olabilmek için yaşam boyu öğrenme, sürekli yenilikleri takip etme ve kişisel gelişime önem vermekteyiz.  Gençlerin yetkinliklerini ve becerilerini geliştirebilmeleri amacıyla farklı uzmanlık alanında olan meslek gruplarını öğrencilerimizle buluşturarak yeni ufuklar açmayı, bakış açımızı genişletmeyi planlıyoruz.  Öğrencilerimizin gelecekte ki iş hayatlarına donanımlı bireyler olarak atılmalarını , kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini, geleceklerine dair hedef koyabilmelerini ve meslekler hakkında daha geniş bilgiler edinerek nitelikli bireyler yetiştirmeyi sağlamak en önemli ilkemizdendir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi

Kariyer günleri projesi kapsamında ilk olarak öğrencilerimizin ilgisini çeken ve şu dönemde çok rövanşta olan askerlik mesleği ile başladık.11 ve 12.sınıf öğrencilerimiz için okulumuza Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinden astsubay, teğmen ve üst teğmen rütbesinde olan komutanlarımızı davet ederek Subay ve astsubay öğrenci alımlarında süreç nasıl ilerliyor, Nasıl bir eğitim var, Avantajları nedir, mesleğin dezavantajları da var mıdır, Gibi birçok önemli konular hakkında bilgilendirilerek farkındalık kazanmalarını sağladık.Öğrencilerimiz kafalarında oluşan tüm soruların karşılığını sıcak bir ortamda komutanlarımızla birlikte açığa kavuşturdular. Katkılarından dolayı Jandarma Sahil Güvenlik Akademisine ve ilgilenen tüm personellerine teşekkür ederiz

Doktor Derviş ÖZER

Okulumuz kariyer günleri kapsamında öğrencilerin en çok merak ettiği mesleklerden olan doktorluğu açıklamak ve soruları yanıtlamak üzere Opt. Dr. Derviş ÖZER’i ağırladık. “Okul, hayat boyu devam etmeli.” sözünü sıklıkla dile getiren Özer’in hayat felsefesini gören okulumuz öğrencilerinin azmi de artmış oldu. Okulumuza gelerek bizleri bilgilendiren, onurlandıran hocamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Makine Mühendisi- Emre YAKAK

Okulumuz Kariyer Günleri kapmasında bu haftaki kariyerimiz “mühendislik”ti. Özellikle sayısal bölümü tercih eden öğrenciler arasında popüler olan mühendislik ve alanları hakkında bilgi edinmek isteyen öğrencilerimizi düşünerek bu haftaki kariyerimizde makine mühendisi Emre Yakak’ı öğrencilerimizin sorularını cevaplandırması adına okulumuzda ağırladık. Sorularına yanıt bulan öğrencilerimizin dikkatlerinden kaçan birkaç detay hakkında da bilgi veren Emre Yakak, mühendisliğe karar vererek hangi mühendisliği seçeceğinden emin olamayan öğrencilerimize de yol gösterici oldu. Kendi alanını gençlerimize tanıtan Emre Yakak’a teşekkür ederiz

Hakime-Sultan YILDIRIM

Okulumuz projesi olan “Kariyer Günleri” kapsamında bu haftaki mesleğimiz “hakimlik”ti. Eşit ağırlık bölümü öğrencilerinin çok merak ettiği hukuk bölümü üzerine konuşuldu. Öğrencilerimiz merak ettiklerini sorup bilgilendiler. Sayın Sultan Yıldırım ise bölüm ve mesleği hakkında önemli konulara değindi. Okulumuza gelerek bizleri onurlandıran ve aydınlatan Sayın Sultan Yıldırım’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Psikolog- Berrin KEKEÇ

Okulumuz projesi olan “Kariyer Günleri” kapsamında bu haftaki mesleğimiz “Psikolog” luktu. Eşit ağırlık bölümü öğrencilerinin merak ettiği psikoloji bölümü üzerine konuşuldu. Öğrencilerimiz merak ettiklerini sordular. Aynı zamanda velimiz olan Sayın Berrin Kekeç ise öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Okulumuza gelerek bizleri ve öğrencilerimizi  aydınlatan Sayın Berrin Kekeç’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Diş Hekimi- Talha KARLI

Projelerimizden biri olan “Kariyer Günleri” nde bu haftaki mesleğimiz Diş hekimliği oldu. Öğrencilerimizin merak ettiği bir meslek olan diş hekimliği hakkında sorular soruldu, cevaplar alındı. Diş hekimimiz Talha Karlı ise meslekte yaşadıklarını ve bu meslek için hangi yollardan geçileceği üzerine konuştu. Okulumuza gelerek bizleri ve öğrencilerimizi  aydınlatan Sayın Talha KARLI’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Dr. Öğretim Üyesi- Elif Tuğba DOĞAN

“Kariyer Günleri” nde bu haftaki konuğumuz Dr. Öğretim Üyesi Elif Tuğba DOĞAN’dı. Öğrencilerimiz merak ettiği soruları sordu, cevaplar alındı. Konuğumuz ise meslekte yaşadıklarını ve bu meslek için hangi yollardan geçileceği üzerine konuştu. Okulumuza gelerek bizleri ve öğrencilerimizi  aydınlatan Sayın Elif Tuğba DOĞAN’a  teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Megan STAFF ve Kevin RAMIREZ

Pearson Yayınevinden Megan STAFF ve Kevin RAMIREZ bu hafta öğrencilerimize dil öğreniminin gerekliliği hakkında seminer düzenledi. Neden dil öğrencmeliyiz, geleceğinden meslekleri nelerdir ve mesleklerde kullanılan yabancı diller nelerdir ve nasıl öğrenilmelidir sorularına cevap verdiler. Bu önemli konuşma için Megan STAFF ve Kevin RAMIREZ’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Thank you for joining us.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi- Burak DOĞAN

“Kariyer Günleri” projemiz kapsamında bu haftaki konuğumuz Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Burak DOĞAN oldu. Tıp fakültesini kazanmak için neler yapılmalı, nasıl verimli ders çalışmalı, tıp fakültesinde okutulan dersler nelerdir, doktor olmak isteyen kişilerde bulunması gereken özellikler nelerdir, tıp fakültesine dair en çok merak edilen soruları cevaplandırdı. Verdiği bilgilerden ve projemize katılımından dolayı Sayın Burak DOĞAN’a teşekkür ederiz.

Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
COMPANY NAME
CONTACT US
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio putonius mudako empero brutto populius giten facilisis cursus turpis balocus tredium todo.
Thank You. We will contact you as soon as possible.
Halloween Makeup
$0.0
$29.99
Holiday's coming! Get ready for party with mind-blowing makeup, subscribe to our mailing list to get it for free.
PHZpZGVvIHdpZHRoPSIxMTQwIiBoZWlnaHQ9IjgwMCIgY29udHJvbHM9ImNvbnRyb2xzIiBtdXRlZCBhdXRvcGxheT4gPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cuYmlsaW1zZWxrb2xlai5jb20udHIvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMjIvMDEvU0lOQVYtU09OVUMtT0dSRU5NRS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCIgLz4=
SINAV SONUÇ BELGENİZİ ALMAK İÇİN VE SINAV DEĞERLENDİRMESİ İÇİN
OKULUMUZU ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.