ANADOLU LİSESİ

  Bilimsel Kolej olarak 25 yılı bulan üniversite hazırlık deneyimimiz ile Anadolu Lisemizde öğrencilerimizi sadece üniversite sınavına değil, aynı zamanda üniversiteye hazırlıyoruz. 9. ve 10. sınıfta lise eğitiminin temellerini sağlam bir şekilde alan öğrencilerimizin 11. sınıftan itibaren MEB müfredatının yanında erken başlayan TYT – AYT programı ile üniversite sınavlarına rakiplerinden bir adım önde başlamalarını amaçlıyoruz.

  Alanında uzman, seçkin öğretmen kadrosuyla tam bir adanmışlık içinde öğrencilerimizin hayal ettikleri gelecek için çalışıyoruz. Bilimsel Kolej Anadolu Lisemizde, ÖZEL OKUL-ÖZEL DERSHANE ve ÖZEL DERS konseptinin tamamını kapsayan, öğrenciyi ve veliyi bu sıkıntılardan tam anlamıyla kurtaran bir eğitim-öğretim modeli uygulamaktayız. Bu sayede öğrencilerimizin herhangi bir kurs ya da özel derse ihtiyaç duymadan, hedefledikleri üniversite ve bölümlere yerleşmelerini sağlıyoruz.

  Her bireyin farklı bir öğrenme biçimine yatkın olduğu bilinciyle hareket ediyor, onların uygun öğrenme yöntemlerini belirleyip bireye özgü programlar geliştiriyoruz. Öğrencilerimizin öğrenme sürecinde saptadığımız eksiklerini programlanmış bire bir çalışmalarla gideriyoruz. Ara tatillerde uyguladığımız sınavlara hazırlık kamplarıyla öğrencilerimizin motivasyonlarını yükseltirken öğrendiklerini pekiştirerek tatillerini verimli geçirmelerini sağlıyoruz. Sınav öncesinde uyguladığımız yoğunlaştırılmış programlarla öğrencilerin konu tekrarları yoluyla bilgiyi içselleştirmelerini ve uygulama sınavlarıyla sınav pratiklerini güçlendiriyoruz.

  Rehberlik Servisi’mizle üniversiteleri ve bölümlerini tanıtarak öğrencilerimizin kariyer belirleme çalışmalarına katkıda bulunuyor; uyguladığımız test ve envanterlerle yeteneklerini tanımalarına yardımcı oluyoruz. Üniversiteye Hazırlık Programı kapsamında; sınav içeriği, test tekniği, etkin dinleme, etkin çalışma yöntemleri, sınav taktikleri, zaman yönetimi, sınav kaygısı ve tercih danışmanlığı konularında öğrencilerimizle ciddi bir rehberlik çalışması yapıyoruz.

  Bilimsel Takip Sistemi (BTS)
  Bilimsel Kolej’ de Sınav Odaklı Eğitim anlayışı ile 9. sınıftan itibaren “Bilimsel Takip Sistemi” olan “BTS” uygulanmaktadır. “BTS” ile haftalık ödev kontrolü ve düzenli uygulanan sınavlar uzman rehberlik kadrosuyla değerlendirilip birebir öğrenci takibi yapılmakta ve tespit edilen eksik konular cumartesi günü de dahil olmak üzere haftanın 6 günü yapılan Bireysel Etütler ile giderilmektedir.

  – Okulumuzda:
  Öğrenci kabulümüz 08.00’de başlamaktadır. Tam gün eğitim veren okulumuzda derslerimiz, sabah 9.00’da başlayıp akşam 17.00’ye kadar devam etmektedir. 17.00-18.00 arasında öğrencilerimizin ödev ve etüt saati olmaktadır. Cumartesi günleri öğrencilerimizin eksik olduğu konular bireysel ve sınıf etütleri ile giderilmektedir.

  Haftalık programımızda ana derslere ek olarak yabancı dil öğretmenleri ile yoğun İngilizce dersi verilmektedir. İkinci yabancı dil olarak Almanca verilen okulumuzda alanında uzman antrenörler ile öğrencilerimizi  fiziksel yönden  geliştiren yüzme ve diğer birçok spor branşını tecrübe edebilecekleri “Beden Eğitimi”, farklı müzik aletlerini tanıtıcı ‘’Müzik’’ eğitiminin yanı sıra görsel yeteneği geliştirici ‘’Görsel Sanatlar’’ eğitimi ve farklı disiplinleri birleştirmesine olanak sağlayan STEM eğitimi ile öğrencilerimizin gelişimlerini destekliyoruz.

  Ayrıca okulumuzda eğitim programımızı destekleyen farklı aktiviteler de yapılmaktadır. Bunlar:

  • Okul dışı geziler,
  • Tiyatro etkinlikleri,
  • Fen ve doğa etkinlikleri,
  • Müze ve sergi gezileri,
  • Şiir dinletileri,
  • Münazara yarışmaları,
  • Bilgi yarışmaları,
  • TÜBİTAK yarışmaları,
  • Sene sonu gösterileridir.

  X