SANAT-MÜZİK

Görsel Sanatlar/Müzik

Görsel Sanatlar

Görsel Sanatlar dersimizin amacı, öğrencilerimizin algı birikimini ve hayal gücünü geliştirerek, zihinsel birikimlerini görsel biçimler aracılığıyla ifade edebilmelerine olanak sağlamak, farklı teknikler ile elde edilen sonuçların etkilerini hissettirmek, objelerin renk ve doku özelliklerini tecrübe ederek doğayı gözlemleme duyarlılığı kazandırmak, öğrencilerimizin her alanda kullanacağı yaratıcı davranışlar geliştirmesini sağlamak, kendini ifade edebilmede estetik değerlerden yararlanma, beceri ve alışkanlıklarının kazandırılmasına rehberlik etmektir.

Derslerimizin İçerikleri: Atölye ortamımız, öğrencilerimizin var olan potansiyellerini ortaya çıkarmalarını ve kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Etkinliklerimizde kullanmakta olduğumuz çeşitli malzemeler (krapon kâğıdı, renkli fon kağıtları, akrilik boya, parmak boyası, guaj boya vb.) ile birbirinden farklı çalışmalar yapmaktayız. Alanında uzmanlaşmış öğretmenlerimiz ile ana sınıfından liseye kadar tüm kademelerde yaptığımız çalışmalar:

•Ebru Sanatı, Mozaik, Tuval, Karakalem, Linol Baskı, Cam Boyama (Listral), Rölyef (Kabartma), 3 Boyutlu Çalışmalardır.

Öğrencilerimizin görsel okur-yazarlığını artırmak için atölyemizde, sanat tarihinde yer almış dünyaca ünlü ressam ve önemli eserlerini öğrencilere tanıtmakta, röprodüksiyon çalışmaları yaptırmaktayız.

Öğrencilerimizin ileriki yaşamlarında da sanata, sanatçıya duyarlı, insancıl ve yaratıcı bireyler olarak toplumda yerlerini almalarını amaçlamaktayız.

Müzik

Müzik, beynin birden fazla alanını aktif olarak çalıştırdığı için dikkat becerilerinin pekiştirilmesine ve gelişmesine yardımcı olur.

Bir enstrüman çalarken aktif nota takibi, sağ sol el koordinasyonu ve benzeri pek çok faktörün aynı anda yapılması konsantrasyonun arttırılmasını, motor – ince motor becerilerini ve okuma – yazma becerilerinin gelişmesini destekler.

Okulumuz sağladığı yüksek imkânlar ile öğrencilerimizin müzik gelişimine olan yansımasında bizleri bir adım öne geçiriyor.

Ana sınıfından başlayarak ilkokul, ortaokul ve lise gruplarımızda alanında uzman öğretmenler eşliğinde birebir ve grup dersleri şeklinde orf, koro, piyano, gitar, saksafon, bağlama eğitimlerine ek olarak BİLSEM müzik hazırlık kursu verilmektedir.

Belirli gün ve haftalarda aktif olarak katılım sağladığımız derslerde, öğrendiğimizi sahnede sunabileceğimiz öz güveni yüksek bir ortamda eğitimlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Aynı zamanda okulumuzun bize sunduğu profesyonel kayıt stüdyosu imkânıyla yaptığımız çalışmaları kaydedip ölümsüzleştiriyoruz.

X